برای جذاب تر کردن ارایش چه کاراهایی باید انجام دهیم ؟

۲۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۸:۱۶ ق.ظ

برای جذاب تر کردن ارایش چه کاراهایی باید انجام دهیم ؟

 در این مطلب با بیان 14 نکته طلایی آرایش صورت به شما می‌آموزیم که چطور می‌توانید با کمک ست آرایشی تان به لبانی گوشتی، آرایشی فیکس‌تر، گونه‌هایی برجسته تر و صورتی خوش تراش‌تر برسید.


همه خانم‌ها دوست دارند در آرایش کردن و خودآرایی خبره شوند تا بتوانند جذابت‌های ظاهری خود را بیش از پیش نمایان سازند. هرچند اینکار به نظر سخت می‌رسد ولی درحقیقت دانستن یکسری نکات ریز و راز و رمزهایی درخصوص استفاده و خرید لوازم آرایش صورت می‌تواند جادوی تغییر و جذابیت را برای شما رقم بزند. در حال حاضر هنر میک آپ به آرزوی بسیاری از بانوان برای رسیدن به چهره‌ای بسیار متفاوت‌تر از چهره عادی خودشان تحقق بخشیده ، به همین خاطر هم می‌گوئیم داشتن چهره‌ای جذاب و فریبنده تنها به زیبایی‌های ذاتی شما باز نمی‌گردد. در این مطلب با بیان 14 نکته طلایی آرایش صورت به شما می‌آموزیم که چطور می‌توانید با کمک ست آرایشی تان به لبانی گوشتی، آرایشی فیکس‌تر، گونه‌هایی برجسته تر و صورتی خوش تراش‌تر برسید.

1- با رژ لب‌های تیره خداحافظی کنید
برای جذاب تر کردن ارایش چه کاراهایی باید انجام دهیم ؟

یکی از اهداف اصلی آرایش، جوان‌تر به نظر رسیدن و زدودن آثار سن از چهره افراد است. به همین منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم با رژ لب‌های سیاه، نارنجی پررنگ و بنفش در ست آرایشی‌تان خداحافظی کنید، زیرا باعث پیرتر به نظر رسیدن چهره شما می‌شوند. دقت داشته باشید اگر رژ لبی دارای تناژ آبی نباشد در اصل نارنجی به نظر می‌رسد و مشمول همان قانون افزایش سن می‌گردد. اگر از طرفداران رنگ نارنجی هستید بهتر است این رنگ را با تن ملایم قهوه‌ای انتخاب کنید.

2- مشکل چین و چروک صورت را با رژ گونه و کرم پودر براق تشدید نکنید


اگر بر روی صورت یا زیر چشمتان چین و چروک دارید یا روی این موضوع حساس هستید پس در انتخاب رژ گونه و کرم پودر از رنگ‌های براق اجتناب کنید زیرا این رنگ‌ها باعث شکنند‌ه‌تر به نظر رسیدن پوست شما می‌شوند. نکته دیگر در خصوص انتخاب رنگ رژ گونه به طبیعی بودن و انطباق آن با رنگ پوستتان باز می‌گردد. توجه داشته باشید تضاد بیش از حد رنگ رژ گونه با پوست نتیجه جالبی برایتان در بر نخواهد داشت و فاجعه لپ گلی شدن را برایتان رقم خواهد زد. نکته جالب و چالش برانگیز دیگر در خصوص زدن رژ گونه شناسایی محل مناسب و دقیق آن بر روی صورت است. برای این منظور باید چند دقیقه وقت خود را در زیر نور آفتاب سپری کنید و به تغییر رنگ و قرمز شدن گونه‌هایتان دقت کنید، زیرا این قسمت همان محدوده طلایی است که همیشه باید بر روی آن رژ گونه بزنید.

3- برای حفظ نشاط چشمانتان سایه آبی را کنار بگذارید


هرچند طرفداران سایه آبی بسیار هستند و اغلب خانم‌ها بر این باورند که این رنگ تم آبی به چشمانشان می‌بخشد باید بگویم دقیقا عکس این قضیه صادق است. سایه آبی نه تنها به چشمان شما حالتی پریشان می‌بخشد بلکه آنقدرها هم که فکر می‌کنید باعث زیبایی و جلوه چشمانتان نمی‌شود.

4- رنگ رژ لب و رژ گونه‌تان را با هم ست کنید


اگر قصد استفاده از رژ لب نارنجی را دارید حتما به دنبال رژ گونه‌ای از همان خانواده یا تم رنگی بگردید. انتخاب رنگ رژ و رژ گونه‌ای که هیچ ربطی به هم ندارند مانند آن است که شلوار نارنجی را با تی شرت صورتی ست ‌کنید! کاری که قطعا آنرا انجام نمی‌دهید.

5- استفاده از رژ را فراموش نکنید


استفاده از رژ لب هرچند کم رنگ را دست کم نگیرید زیرا نه تنها به چهره شما جلوه و روح می‌بخشد بلکه در روشن‌تر به نظر رسیدن آن هم تاثیرگذار است و به قولی باعث می‌شود پوست شما بازتر به نظر برسد.
 

6- با کمک خط لب و پنکک لبانتان را پر و طبیعی جلوه دهید


داشتن لب‌های پر و در اصطلاح گوشتی آرزوی اغلب خانم‌هاست، اگر شما هم این میل و رغبت را در خود احساس می‌کنید می‌توانید با ترسیم خط لب کمی بالاتر از خط طبیعی لبانتان را برجسته‌تر سازید. یکی از آیتم‌هایی که در زیباتر به نظر رسیدن لب‌ها تاثیرگذار است طبیعی بودن آنهاست، به همین منظور در زمان آرایش کمی پنکک روی خط لبتان بزنید تا آثار برجسته سازی لب ها را طبیعی جلوه دهید.

7- از تاثیر خط چشم در جذابیت‌تر ساختن چشمان غافل نشوید
برای جذاب تر کردن ارایش چه کاراهایی باید انجام دهیم ؟

اگر تا امروز نمی‌دانستید بهتر است بدانید آنچه در آرایش صورت حرف اول را می‌زند آرایش چشمان است، به همین دلیل اگر بتوانید این عضو صورتتان را به بهترین نحو آرایش کنید به نقطه عطفی در خود آرایی دست یافته‌اید. آسان‌ترین راه برای آنکه جذابیت چشمانتان را بیشتر کنید استفاده از خط چشم در رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای سوخته است. استفاده از این رنگ‌ها و ترسیم خط چشم کاملا چسبیده به بن مژه‌هایتان مانند آن است که چشمانتان را در یک قاب زیبا قرار داده باشید، با اینکار ناخودآگاه بیننده را مسحور زیبایی نگاهتان خواهید ساخت.

8- از خط لب برای ثبات بخشیدن به آرایش لبانتان استفاده کنید


رژ لب جزو آن دسته از محصولات آرایشی است که بیشتر درصدد پاک شدن و پخش یا کمرنگ شدن قرار دارد، برای آنکه کمتر شاهد رنگ باختن رژ بر روی لبانتان باشید از خط لب کمک بگیرید. استفاده از خط لب به عنوان زمینه پیش از آرایش لب باعث دوام بیشتر رژ لبتان می‌گردد.

9- پودر ابرو را به تنهایی استفاده نکنید


اگر در دسته طرفداران استفاده از پودر ابرو هستید بهتر است این محصول را به تنهایی مورد استفاده قرار ندهید زیرا علی الرغم طبیعی بودن، اثر آن بسیار زود از چهره شما محو می‌گردد. برای رفع این مشکل ابتدا قسمت‌های خالی ابرو را با مداد پر کرده و سپس از پودر ابرو استفاده کنید.

10- مژه‌هایتان را بعد از حمام حالت دهید


برای فر و خوش حالت به نظر رسیدن مژه‌هایتان استفاده از فر مژه را به بعد از بیرون آمدن از حمام موکول کنید. زیرا مژه‌ها در اثر قرار گیری در معرض آب گرم خیس و حالت پذیرتر شده و در زمان استفاده از فر مژه نمی‌شکند و به صورت طبیعی حالت می‌پذیرد.

11- برای آرایش دخترانه ترتیب آرایشی خود را تغییر دهید


برای داشتن یک آرایش دخترانه و ملیح بهتر است ابتدا کرم پودر زده و پیش از آنکه به سراغ آرایش لب و زدن رژ گونه بروید چشمانتان را آرایش کنید. این ترتیب آرایشی باعث می‌شود که چهره شما روشن‌تر به نظر برسد و در نتیجه در استفاده از سایه، خط چشم و ریمل افراط نکنید و آرایشی طبیعی‌تر داشته باشید.

12- استفاده از پاک کننده آرایش صورت ارجح بر شستشو است


معمولا اغلب خانم‌ها یا دست کم خانم‌های شاغل به صورت روزمره از محصولات آرایشی استفاده می‌کنند ولی با این وجود استفاده از پاک کننده آرایش صورت را جدی نمی‌گیرند. گذشته از اینکه این محصولات باید با نوع پوست شما هماهنگی داشته باشند تا بتوانند PH پوستتان را تنظیم کنند بلکه باید بر شستشوی صورت هم ترجیح داده شوند. هرچند برخی اعتقادی به استفاده از پاک کننده آرایش صورت ندارند ولی این دسته محصولات یکی از دلایل اصلی شادابی و به تعویق انداختن مشکل پیری زودرس پوست در نسل حاضر هستند.

13- تثبیت کننده آرایش را فراموش نکنید


فراموش نکنید هر آرایش حرفه‌ای بدون تثبیت کننده آرایش در حقیقت نیمه تمام است و نمی‌توان از آن انتظار همراهی زیادی داشت. هرچند برخی به استفاده از لوازم آرایش مرغوب اعتقاد بیشتری دارند ولی در حقیقت اسپری تثبیت کننده آرایش در کنار سایر محصولات آرایشی لازم و ملزوم یکدیگرند و آرایش شما را در تمام طول روز مهر و موم می‌کند.

14- از تمیزی برس و تجهیزات آرایشی صورت تان غافل نشوید


تمیزی برس و تجهیزات آرایشی صورت صرف نظر از مقوله پاکیزگی در خواب بهتر آرایش بر روی پوست هم موثر بوده و در زمان استفاده از کانسیلر و کرم پودر این نکته حائز اهمیت بسیاری است. بسته به اینکه چقدر از این ابزارهای کمکی استفاده می‌کنید بهتر است هر هفته یکبار یا نهایتا هر دو هفته یکبار برس و تجهیزات آرایشی صورت خود را ضدعفونی کرده یا شستشو دهید.
 برای جذاب تر کردن ارایش چه کاراهایی باید انجام دهیم ؟
سخن آخر

از تمامی این فوت و فن‌ها که بگذریم برای داشتن یک آرایش صورت بی نقص تنها به مهارت دستانتان نیاز ندارید بلکه باید پکیجی از محصولات آرایشی با کیفیت و اصیل را دارا باشید. زیرا به تبع از یک لوازم آرایش بی کیفیت نمی‌توان انتظاری بیشتر از قیمت آن داشت، برای این منظور فاکتورهای لازم در تشخیص کالای اصل از تقلبی را مورد توجه قرار دهید. مطمنا برای بسیاری از ما تشخیص این موضوع کار سختی است و اگر نهایت دقت و ریز بینی خود را به خرج دهیم باز هم هستند متقلبانی که کار خود را به خوبی بلدند. برای این منظور ساده‌ترین و مطمن‌ترین راه خرید از فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی معتبر است.

 در خرید لوازم آرایش صورت می‌توانید به بازارهای مخصوص این کالا سر بزنید و در آنجا علاوه بر تست رنگ و آشنایی نزدیک با برندها خریدی مطمئن‌ داشته باشید. راه حل ساده‌تر هم خرید اینترنتی لوازم آرایش از سایت‌های نام آشنایی همچون دیجی کالا، خانومی، موتن رو و این‌چند است. موضوع جالبی که در برخی از این سایت‌ها همچون دیجی کالا و این‌چند می‌توانید بیابید قید عنوان اصل یا غیر اصل بودن کالا در کنار نام محصول است که با این ترتیب نشان می‌دهد اگرچه این سایت‌ها محصولات های کپی هم عرضه می‌کنند ولی این موضوع را در نهایت شفافیت با مشتریان خود در میان می‌گذارند و انتخاب را به آنان می‌سپارند.